Liswarta Lisów - strona oficjalna

Strona klubowa
 • Wyniki ostatniej kolejki:
 • Pokój Sadów - Błękitni Herby 4:2
 • Promień Glinica - Płomień Przystajń 6:1
 • Ruch Kochanowice - Mechanik Kochcice 2:4
 • Sparta Tworóg - Liswarta Lisów 0:9
 • Sparta II Lubliniec - Jedność Boronów 1:0
 • Sieraków Śląski - Śląsk Koszęcin 4:0
 • Huragan Jezioro - Żwirex Hadra 7:1
 •        

Restauracja 58

Mirpol

Kalendarium

10

12-2018

pon.

11

12-2018

wtorek

12

12-2018

środa

13

12-2018

czwartek

14

12-2018

piątek

15

12-2018

sobota

16

12-2018

niedziela

Menu główne

Aktualności

Kolejka #9 - Płomień Przystajń

 • autor: Thomas Anderson, 2018-10-10 09:50

W IX kolejce Liswarta Lisów będzie gościć w Przystajni, gdzie zagra z siódmym aktualnie Płomieniem. W poprzedniej serii gier mierzyliśmy się na własnym obiekcie z Mechanikiem Kochcice. Spokojna gra w pierwszej połowie dała nam jednobramkowe prowadzenie. Druga część gry zaczęła się od wspaniałej bramki Tomasza Białasa - zdobytej przewrotką. Później kontaktowe trafienie zaliczyli goście i na boisku zrobiło się nerwowo. Wynik golem z rzutu karnego ustalił Sławomir Góra.

Płomień Przystajń zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 12 punktów. Początek sezonu pokazuje, że zespół Dariusza Szczepanika dużo lepiej czuje się na wyjazdach, niż u siebie. W poprzednim sezonie było dokładnie na odwrót, ponieważ aż 68% wszystkich punktów Płomień zdobywał na własnym stadionie. Mecz z Liswartą Lisów będzie czwartym rozegranym na własnym terenie. W poprzednich trzech drużyna poniosła porażki 0:3 z rezerwami Sparty Lubliniec i 2:3 z Huraganem Jezioro. Wygrać udało się tylko raz w szalonym meczu ze Śląskiem Koszęcin, w którym padło aż 11 bramek, a końcowy wynik brzmiał 6:5 dla Płomienia.

Liswarta, po dwóch domowych zwycięstwach, z pewnością postara się kontynuować tę passę. Walki o najwyższe cele w dalszym ciągu nie ułatwia sytuacja kadrowa. Jak na razie liczbą tego sezonu dla podopiecznych Cezarego Białasa jest 13. Jeszcze ani razu nie mieliśmy na meczu ligowym do dyspozycji większej ilości zawodników, niż właśnie trzynastu. Kontuzje i obowiązki służbowe poszczególnych piłkarzy nie ułatwiają pracy trenerowi. Chyba po prostu musimy nauczyć się z tym żyć i grać.

W sezonie 2017/18 lepsza w meczach bezpośrednich była Liswarta Lisów. W Przystajni wygrała 5:1, choć szalę zwycięstwa przechyliła na swoją korzyść dopiero w ostatnich 20 minutach meczu. Mecz w Lisowie zaczął się zdecydowanie lepiej i po pierwszych 45 minutach prowadziliśmy 2:0. Później dwie kuriozalne żółte kartki dostał Mateusz Korzekwa i goście zdołali wyrównać.

więcej>>>ciąg dalszy

 

W sezonie 2017/18 Płomień Przystajń zakończył rozgrywki na siódmej lokacie. Dla podopiecznych Dariusza Szczepanika był to sezon, składający się z dwóch zupełnie różnych rund. Jesienią zespół występował głównie na wyjazdach co przyczyniło się między innymi do serii sześciu porażek z rzędu. Wygrać udało się tylko trzy mecze i stało się jasne, że przerwę zimową zespół przeczeka na dwunastym miejscu. Zaledwie 11 zdobytych punktów dawało zespołowi tylko jedno oczko przewagi nad strefą spadkową. Do rundy wiosennej Płomień Przystajń przystąpił całkowicie odmieniony. Wygrał aż osiem spotkań i z liczbą 38 punktów zakończył rozgrywki na miejscu gwarantującym spokojne utrzymanie.

W aktualnej edycji rozgrywek o mistrzostwo lublinieckiej A-klasy zawodnicy z Przystajni jak na razie grają w bezkompromisowy sposób. Bilans to cztery zwycięstwa i trzy porażki. Oprócz meczów z rezerwami Sparty, Żwirexem Hadra i Jednością Boronów, w pozostałych kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Zresztą wynik pojedynku ze Śląskiem Koszęcin mówi sam za siebie. W meczu z Sierakowem Śląskim po pierwszej połowie Płomień przegrywał 0:2, by ostatecznie wygrać cały mecz 3:2. Piłkarze trenera Szczepaniaka grają w kratkę. W każdym z dotychczasowych siedmiu meczów tracili co najmniej jednego gola. Nie licząc meczu ze Żwirexem Hadra, w pozostałych sześciu tracili co najmniej dwa gole. Nie można im jednak odmówić woli walki, pomimo dużej liczby traconych goli, potrafią zwyciężać.

Płomień ma dosyć dziurawą defensywę, co w dużej mierze stara się nadrabiać dużą ilością zdobywanych bramek. W tej chwili atak tego zespołu pod względem skuteczności plasuje się na czwartym miejscu w lidze. Lepiej strzelają tylko Jedność Boronów, Sparta II Lubliniec i Promień Glinica. Pamiętać należy jednak, że Przystajń ma jeszcze do rozegrania zaległy mecz ze Spartą Tworóg. W drużynie trenera Szczepanika za strzelanie goli odpowiada głównie trójka zawodników. Mateusz Piśniak (9 bramek), Piotr Matyja (7 bramek) i Przemysław Sadziak (5 bramek) są odpowiedzialni za 77% dorobku strzeleckiego swojego zespołu. W całej historii występów w lublinieckiej A-klasie najwięcej bramek zdobył Sadziak. Do tej pory uzbierał ich 59. Goni go jednak Piotr Matyja, który w meczu ze Śląskiem Koszęcin zdobył swoją 50 bramkę w lublinieckiej A-klasie. Najmłodszy z tego grona, 20-letni Mateusz Piśniak na razie zatrzymał się na 24 trafieniach. Jednak w tym sezonie jest najskuteczniejszy i już poprawił swój rekord strzelecki, który osiągnął w poprzednim sezonie z liczbą 8 bramek.

 

5 OSTATNICH SPOTKAŃ

LIGA 08.09  Sieraków Śląski 3:2 (Piśniak, Sadziak, P. Matyja)
LIGA 16.09  Huragan Jezioro 2:3 (Piśniak, Stemplewski)
LIGA 22.09  Żwirex Hadra 12:1 (Piśniak 3, P. Matyja 3, Sadziak 2, Leśniak, S. Matyja, Banasik, Brzęczek)
LIGA 30.09  Śląsk Koszęcin 6:5 (Piśniak 3, Sadziak 2, P. Matyja)
LIGA 06.10  Jedność Boronów 0:2

Strzelcy:
8 - Mateusz Piśniak
5 - Przemysław Sadziak, Piotr Matyja
1 - Mikołaj Stemplewski, Michał Leśniak, Szymon Matyja, Adrian Banasik, Mariusz Brzęczek

W sumie:
5 meczów – 3 zwycięstwa - 2 porażki
Bramki: 23:13, średnia bramek zdobytych/mecz: 4,6
Średnia punktów/mecz: 1,8

 

Nasz przeciwnik: Płomień Przystajń

Rok założenia: 1959

Barwy: biało-zielone

Adres: 42-141 Przystajń, Częstochowska 5

Największy sukces: 6 miejsce w lublinieckiej A-klasie w sezonie 2016/17.

 

HISTORIA SPOTKAŃ OFICJALNYCH - PŁOMIEŃ PRZYSTAJŃ:

SEZON 2002/2003 KLASA B
LISWARTA LISÓW - PŁOMIEŃ PRZYSTAJŃ  8:0
PŁOMIEŃ PRZYSTAJŃ - LISWARTA LISÓW  0:7

SEZON 2017/2018 KLASA A
PŁOMIEŃ PRZYSTAJŃ - LISWARTA LISÓW  1:5 (Korzekwa 2, M. Pyka, K. Josek, Góra)
LISWARTA LISÓW - PŁOMIEŃ PRZYSTAJŃ  2:2 (Korzekwa, Góra)
 

W sumie: 4 mecze, 3 wygrane Liswarty, 1 remis
Bilans bramkowy: 22-3 dla Liswarty
W Lisowie: 1 wygrana, 1 remis bramki: 10-2 dla Liswarty
W Przystajni: 2 wygrane, bramki: 12-1 dla Liswarty
Średnia bramek na mecz: 6,25

 

 

HISTORIA PŁOMIENIA PRZYSTAJŃ

Historia naszego klubu sięga już czasów międzywojennych, to w szczególności ks. Leonardowi Stawickiemu możemy zawdzięczać umiejscowienie naszego stadionu na którym od wielu lat, rozgrywane są mecze. Właśnie w latach 1918-1920, Przystajń będąca miejscowością znajdującą się na granicy Polsko-Niemieckiej, była miejscowością dość liczebną ludnościowo lecz słabo rozwiniętą gospodarczo, w tym właśnie okresie dzięki staraniom ks. Stawickiego- powstało wiele instytucji i budowli w naszej miejscowości, między innymi boisko sportowe przy ul. Bór.

W latach 1936-1939 na ważniejsze mecze zespoły z Przystajni i Panek łączyły się w jeden zespół(późniejsze święte wojny między Przystajnią, a drużyną Granicy Panki). Informacje prawne o istnieniu pierwszej drużyny w Przystajni są datowane na 1937 rok i są to niestety informacje dość nie szczegółowe- w tych latach nasz zespół występował pod nazwą KS „Strzelec” Przystajń i rozgrywał mecze towarzyskie z drużynami z Panek, Krzepic, Praszki, Ciasną. KS „Strzelec” istniał aż do rozpoczęcia II wojny światowej.

Po zakończeniu wojny rozgrywki zostały wznowione w 1953 roku, od tego czasu zespół z Przystajni występował w klasie C Podokręgu Oleskim- jako LZS Przystajń. W tym okresie nasz zespół rozgrywał mecze z takimi drużynami jak nieistniejące już zespoły LZS „Orła” Bodzanowice, LZS Karmonki Nowe czy też LZS Starokrzepice. W sezonie 1974/75, nasz zespół wraz z innymi 13 zespołami z naszego regionu wszedł w poczet członków PZPN. Dalsze występy naszego zespołu, nie przynosiły sukcesów i LZS Przystajń utrzymywała swoją pozycje stałego bywalca C-klasy Oleskiej. Aż do sezonu 1986/87, gdy to naszemu zespołowi na jeden sezon udaje się awansować do B-klasy Oleskiej, a motorem napędowym zespołu był Jan Kotarski (wcześniej zawodnik Metalu Kluczbork i Górnika Panki). Też dzięki awansowi boisko zostaje wyremontowane, przez mieszkańców miejscowości w 1987 roku, jednak po słabym następnym sezonie zespół z Przystajni szybko spada do C-klasy.

W roku 1990 drużyna zmienia nazwę na „Płomień” Przystajń i pod tą nazwą do sezonu 1999/00 występuje w oleskiej C-klasie, bez większych sukcesów. Ale za to w ostatnim sezonie zespół żegna się z podokręgiem Oleskim w pięknym stylu, gdyż w Pucharze Polski na szczeblu Podokręgu dochodzi aż do Półfinałów i dopiero po remisowym spotkaniu 1-1 z LZS Uszyce, przegrywa po karnych. Ale nie koniec w tym sezonie było niespodzianek w następnej rundzie Pucharu Polski (runda finałowa okręgu Częstochowa), naszym rywalem był nasz odwieczny przeciwnik zza miedzy Quattro Panki (występujący w tym okresie w lidze okręgowej) i to właśnie nasz zespół awansuje dalej pokonując zespół z Panek 2-1. W następnej rundzie niestety Przystajń trafia na Skrę Częstochowa i odpada z Pucharu Polski.

Po reorganizacji rozgrywek, w sezonie 2000/01 zespół „Płomień” Przystajń zostaje przeniesiony do B-klasy Podokręgu Lublinieckiego, już w pierwszym sezonie Przystajń nie osiąga zbyt dobrego wyniku i kończy sezon na 11. Miejscu- ostatni był Ruch Kochanowice. Na następny sukces było nam czekać do 2013 roku, po zdobyciu 2 miejsca w lidze z dorobkiem 47pkt., „Płomień” Przystajń wywalczył historyczny awans do A-klasy Lublinieckiej. Niestety historia lubi się powtarzać i również po pierwszym sezonie w A-klasie, nasz zespół spada szybko do B-klasy.

W Płomieniu Przystajń w rok 2015 swoją pracę rozpoczął nowy zarząd i widać bardzo szybko efekty pracy, zostały otworzone nowe grupy wiekowe młodziki(zgłoszeni do podokręgu częstochowskiego-grupa B), tramkarze(podokręg Lubliniec), juniorzy(przygotowują się do startu na jesień w podokręgu częstochowskim) . Seniorzy natomiast przystępują do rundy rewanżowej, z chęcią szybkiego powrotu do A-klasy.

Źródło: http://ksplomienprzystajn.futbolowo.pl/historia

Sezon po sezonie:

1974/75: Klasa C - 7 miejsce
1975/76: Klasa C - 9 miejsce
1976/77: Klasa C - 7 miejsce

1981/82: Klasa C - 6 miejsce
1982/83: Klasa C – 7 miejsce

1984/85: Klasa C - 4 miejsce

1988/89: Klasa B - ? miejsce
1989/90: Klasa B - ? miejsce

1998/99: Klasa B – 7 miejsce
1999/00: Klasa B – 7 miejsce
2000/01: Klasa B – 11 miejsce
2001/02: Klasa B - 8 miejsce
2002/03: Klasa B - 8 miejsce
2003/04: Klasa B - 12 miejsce
2004/05: Klasa B - 14 miejsce
2005/06: Klasa B - 11 miejsce
2006/07: Klasa B - 6 miejsce
2007/08: Klasa B - wycofała się z rozgrywek
2008/09: Klasa B - wycofała się z rozgrywek
2009/10: Klasa B - 8 miejsce
2010/11: Klasa B - 9 miejsce
2011/12: Klasa B - 6 miejsce
2012/13: Klasa B - 2 miejsce i awans
2013/14: Klasa A - 14 miejsce i spadek
2014/15: Klasa B - 5 miejsce
2015/16: Klasa B - 2 miejsce i awans
2016/17: Klasa A - 6 miejsce
2017/18: Klasa A - 7 miejsce


 • Komentarzy [3]
 • czytano: [155]
 

autor: ~anonim 2018-10-14 17:58:16

avatar Lisów wygrał 6-4 z Przystajnią


autor: ~anonim 2018-10-14 19:56:38

avatar Ciężka kontuzja bramkarza Liswarty.Interwencja pogotowia ratunkowego.
Proszę o informację o stanie zdrowia zawodnika.


autor: ~Thomas Anderson 2018-10-14 20:21:21

avatar @anonim
To fakt, przez całą drugą połowę graliśmy w 10. Karol jest mocno potłuczony, ale już wypuścili go ze szpitala do domu.


Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

You Tube

Reklama

Logowanie

Ostatnie spotkanie

Sieraków Śląski 1:2 Sparta Lubliniec
2018-11-25, 13:00:00
     
spotkanie pucharowe
oceny zawodników »

Wyniki

Ostatnia kolejka 13
Pokój Sadów 4:2 Błękitni Herby
Promień Glinica 6:1 Płomień Przystajń
Ruch Kochanowice 2:4 Mechanik Kochcice
Sparta Tworóg 0:9 Liswarta Lisów
Sparta II Lubliniec 1:0 Jedność Boronów
Sieraków Śląski 4:0 Śląsk Koszęcin
Huragan Jezioro 7:1 Żwirex Hadra

Strzelcy

23 - Mateusz Korzekwa (Liswarta)
20 - Damian Michna (Jedność)
14 - Daniel Nowak (Pokój)
14 - Piotr Matyja (Płomień)

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. KIBICLISWARTY 86
2. KicuSG 58
3. pwdako 48
4. KsUnia 8
5. ChajtoTomasz 5

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 174, wczoraj: 672
ogółem: 2 924 010

statystyki szczegółowe