Liswarta Lisów - strona oficjalna

Strona klubowa
 • Wyniki ostatniej kolejki:
 • Pokój Sadów - Błękitni Herby 4:2
 • Promień Glinica - Płomień Przystajń 6:1
 • Ruch Kochanowice - Mechanik Kochcice 2:4
 • Sparta Tworóg - Liswarta Lisów 0:9
 • Sparta II Lubliniec - Jedność Boronów 1:0
 • Sieraków Śląski - Śląsk Koszęcin 4:0
 • Huragan Jezioro - Żwirex Hadra 7:1
 •        

Restauracja 58

Mirpol

Najbliższe spotkanie

Liswarta LisówOlimpia Truskolasy
mecz towarzyski
Liswarta Lisów   Olimpia Truskolasy
2019-01-27, 11:00:00

Kalendarium

17

01-2019

czwartek

18

01-2019

piątek

19

01-2019

sobota

20

01-2019

niedziela

21

01-2019

pon.

22

01-2019

wtorek

23

01-2019

środa

Menu główne

Aktualności

Kolejka #10 - Pokój Sadów

 • autor: Thomas Anderson, 2018-10-17 11:20

W X kolejce Liswarta Lisów będzie podejmować czwarty zespół lublinieckiej A-klasy - Pokój Sadów. Goście w poprzednim tygodniu urwali punkty liderowi z Boronowa. Wcześniej taka sztuka udała się tylko Sierakowowi Śląskiemu, który wygrał z Jednością na inaugurację rozgrywek. Liswarta Lisów rozgrywała swój mecz w Przystajni, skąd przywiozła trzy punkty. Przebieg tego pojedynku mógł jednak przyprawić o zawał serca. Ostatecznie jednak, grając w dziesięciu przez całą drugą połowę, to Liswarta była lepsza od Płomienia.

Nasz ostatni rywal nie zremisował jeszcze żadnego meczu w tym sezonie. Za to Pokój Sadów jest drużyną, która spośród całej stawki najczęściej dzieli się punktami. Do tej pory zespół ten odnotował cztery remisy. Ponadto na bilans podopiecznych trenera Szczygioła składają się cztery zwycięstwa i tylko jedna porażka. Piłkarze z Sadowa ostatni raz przegrali 25 sierpnia, ulegając 3:5 w Kochanowicach z tamtejszym Ruchem. Od siedmiu spotkań drużyna nie znalazła pogromcy, tracąc w nich tylko 6 goli. 

Liswarta Lisów również ma swoją passę. W Przystajni odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu. Na mecz pojechaliśmy w jedenastu, a na domiar złego naszego bramkarza w przerwie z boiska zabrała karetka pogotowia. Pomimo przeciwności losu potrafiliśmy w drugiej odsłonie meczu dwukrotnie wyjść na prowadzenie i zainkasować komplet punktów. Sytuacja kadrowa zespołu nie napawa optymizmem. Wielu zawodników narzeka na kontuzje, wielu musi godzić wyjazdy na mecze z weekendowymi obowiązkami w pracy. Liswarta rozegrała zaledwie siedem spotkań, a w bramce stało już czterech różnych piłkarzy, w tym dwóch nominalnie z pola. Ostatnie wyniki pokazują jednak, że Ci którzy na meczach są obecni zaczęli sobie już jakoś z tym radzić. Chociaż ustawienie podstawowej jedenastki za każdym razem przyprawia trenera Białasa o niezły ból głowy. W tej chwili w kadrze pozostało już tylko trzech graczy, którzy byli obecni na wszystkich dotychczasowych spotkaniach.

W poprzednim sezonie w pojedynkach bezpośrednich zdecydowanie lepsza była Liswarta. Na inaugurację wygrała w Sadowie 6:0, a u siebie 3:1. W meczu rewanżowym to jednak Pokój długo prowadził po bramce Damiana Michny. Gospodarze szalę zwycięstwa przechyli na swoją korzyść dopiero w ostatnich 20 minutach pojedynku.

więcej>>>ciąg dalszy

W sezonie 2017/18 Pokój Sadów ligę zakończył dopiero na 10 miejscu. Taka pozycja wystarczyła do spokojnego utrzymania. Zespół posiadający duet napastników, strzelających 43 bramki w rozgrywkach liczył na zdecydowanie lepszą pozycję. Tym bardziej, że sezon wcześniej drużyna finiszowała na 5 miejscu. Duża liczba strzelanych bramek, nie szła jednak w parze ze skutecznością w defensywie. Chociaż zdarzały się wyjątki. Jedną z większych niespodzianek sezonu 2017/18 był bezbramkowy remis z Unią Kalety.

Przed sezonem 2018/19 w kadrze doszło do kilku istotnych zmian. Z drużyną pożegnała się dwójka najskuteczniejszych zawodników - Damian Michna (Jedność Boronów) i Arkadiusz Serwatka (Unia Lubecko). Do zespołu dołączył za to inny napastnik - Daniel Nowak, który wcześniej występował w rezerwach Sparty Lubliniec. Jak na razie zmiany te wychodzą drużynie na dobre. Na własnym terenie jest wciąż niepokonana. W poprzedniej kolejce nawet lider z Boronowa nie potrafił wygrać w Sadowie. I to właśnie te dwa zespoły mają w tej chwili najmniejszą ilość porażek w sezonie. Jedność przegrała 0:2 w pierwszej kolejce z Sierakowem Śląskim, a Pokój doznał porażki 3:5 w drugiej serii z Ruchem Kochanowice. Od tamtej pory podopieczni trenera Jacka Szczygioła nie przegrali. Odnieśli cztery zwycięstwa i trzy razy remisowali. Po drodze pokonali między innymi aktualnego wicelidera na jego terenie. Przed Sadowem jednak seria trzech bardzo ciężkich meczów. Najpierw wyjazd do Lisowa, później będą podejmować Mechanik Kochcice, następnie zagrają w Przystajni. Dopiero na zakończenie rundy jesiennej podejmą teoretycznie słabszego rywala, którym będą Błękitni Herby. Już po 1/3 rozegranego sezonu widać, że trener Szczygioł i jego zawodnicy celują w zdecydowanie lepszy rezultat, niż w poprzednim sezonie.

Co prawda 40% dorobku strzeleckiego Pokoju Sadów stanowi zdobycz z meczu ze Żwirexem Hadra, ale to w żaden sposób nie powinno umniejszać skuteczności jaką pokazuje w tym sezonie Daniel Nowak. Aktualny lider klasyfikacji strzelców ma na koncie już 14 goli, co stanowi ponad połowę goli zdobytych przez piłkarzy z Sadowa. Do wyczynów Damiana Michny jeszcze trochę mu brakuje, ale już w tej chwili znajduje się na pułapie Arkadiusza Serwatki. Pamiętajmy, że rozegraliśmy dopiero 9 kolejek. Drugi pod względem zdobyczy bramkowej jest Mateusz Rokosa, który do tej pory uzbierał 6 trafień. Jednak aż pięć z nich zanotował w potyczce ze Żwirexem Hadra. Ponadto w meczu z Jednością Boronów otrzymał czwartą żółtą kartkę i w Lisowie nie będzie mógł zagrać. W takiej samej sytuacji znajduje się Mateusz Cichoń.

Jak będzie wyglądać kadra meczowa Liswarty Lisów? Też chcielibyśmy wiedzieć! Jedno jest pewne, za kartki nikt nie pauzuje. W jakim składzie byśmy nie zagrali, to walczyć będziemy tylko i wyłącznie o trzy punkty.

 

5 OSTATNICH SPOTKAŃ

LIGA 16.09  Sieraków Śląski 1:1 (Borosz)
LIGA 22.09  Huragan Jezioro 2:2 (Nowak 2)
LIGA 30.09  Żwirex Hadra 11:1 (Rokosa 5, Nowak 4, Kaczmarek, Pietrzak)
LIGA 06.10  Śląsk Koszęcin 2:1 (Nowak 2)
LIGA 14.10  Jedność Boronów 0:0

Strzelcy:
8 - Daniel Nowak
5 - Mateusz Rokosa
1 - Paweł Borosz, Szymon Kaczmarek, Mirosław Pietrzak

W sumie:
5 meczów – 3 zwycięstwa - 2 remisy
Bramki: 16:5, średnia bramek zdobytych/mecz: 3,2
Średnia punktów/mecz: 1,8

 

Nasz przeciwnik: Pokój Sadów

Rok założenia: 1949

Barwy: biało-zielono-żółte

Adres: 42-700 Lubliniec, Sadów, ul. Tylna 2

Największy sukces: 15 miejsce w częstochowskiej klasie okręgowej w sezonie 2001/02.

 

HISTORIA SPOTKAŃ OFICJALNYCH

SEZON 2003/2004 Klasa A
Liswarta Lisów – Pokój Sadów 2:0
Pokój Sadów – Liswarta Lisów 1:1

SEZON 2004/2005 Klasa A
Pokój Sadów – Liswarta Lisów 3:1
Liswarta Lisów – Pokój Sadów 1:0

SEZON 2005/2006 Klasa A
Pokój Sadów – Liswarta Lisów 3:1
Liswarta Lisów – Pokój Sadów 5:1

SEZON 2006/2007 Klasa A
Pokój Sadów – Liswarta Lisów 4:0
Liswarta Lisów – Pokój Sadów 1:2

SEZON 2007/2008 Klasa A
Pokój Sadów – Liswarta Lisów 1:2 (??? - Bujak, Zakaszewski)
Liswarta Lisów – Pokój Sadów 0:2

SEZON 2008/2009 Klasa A
Liswarta Lisów – Pokój Sadów 7:2 (Wilk 2, M. Pyka 2, Bujak 2, Kachel)
Pokój Sadów – Liswarta Lisów 2:2 (Wilk, Bujak - Mandla, Piskoń)

SEZON 2017/2018 Klasa A
Pokój Sadów – Liswarta Lisów 0:6 (Korzekwa 3, Ledwoń, K. Josek, Góra)
Liswarta Lisów – Pokój Sadów 3:1 (Kmieć, Góra, Korzekwa - Michna)

 

W sumie: 14 meczów, 7 zwycięstw Liswarty, 2 remisy, 5 zwycięstw Pokoju
Bilans bramkowy: 32-22 dla Liswarty
W Lisowie: 5 zwycięstw, 2 porażki, bramki: 19-8 dla Liswarty
W Sadowie: 2 zwycięstwa, 2 remisy, 3 porażki, bramki: 14-13 dla Pokoju
Średnia bramek na mecz: 3,86

 

HISTORIA POKOJU SADÓW:

Historia klubu sportowego w Sadowie zaczęła się zarysowywać w czasach powojennych, które były niezwykle trudne. Sadów od 1 grudnia 1945 roku stanowił odrębną gminę w powiecie lublinieckim w województwie śląskim, która składała się z 5 gromad tj.: Sadów, Droniowice, Rusinowice, Harbułtowice i Wierzbie. Miejscowość ta, która przez wieki (pierwsze wzmianki pojawiły się w 1295 roku w Księdze Uposażeń Biskupstwa Wrocławskiego) kojarzyła się głównie z gotyckim murowanym kościołem, konsekrowanym w 1331 roku oraz dzwonnicą wybudowaną w XVII wieku. W minionym wieku znaczącym wydarzeniem było założenie w 1925 roku Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, natomiast w roku 1932 w samym centrum miejscowości oddano do użytku budynek szkoły podstawowej z boiskiem niepełnowymiarowym do gry w piłkę nożną, gdzie po zakończeniu II wojny światowej od roku 1948 spotykała się miejscowa młodzież. Bramki zrobione były z trzech żerdzi sosnowych a nawierzchnia nie była w całości trawiasta. Nie przeszkodziło to jednak, aby regularne spotkania przybrały z czasem formę zajęć treningowych piłki nożnej, które były prowadzone pod fachowym okiem kierownika szkoły w Sadowie pana Henryka Klepacz, można powiedzieć pierwszego trenera sadowskiej młodzieży. Te właśnie spotkania doprowadziły do utworzenia w 1949 roku Klubu Sportowego. Pana Henryka oraz osoby, które były pierwszymi zawodnikami tworzącymi wówczas drużynę Sadowa uważa się za założycieli sadowskiej drużyny piłkarskiej. Obok pana Henryka Klepacz byli to panowie Franciszek Kansy, Józef Poloczek, Stanisław Bok. Zaangażowanie i mozolna praca na treningach pozwoliła w roku 1952 zgłosić oficjalnie drużynę piłkarską Klubu Sportowego w Sadowie do rozgrywek piłki nożnej na szczeblu „C” Klasy.

Aby drużyna mogła zapoczątkować rozgrywki na szczeblu klasy „C” potrzebne było pełnowymiarowe boisko, które spełniałoby wymogi dotyczące rozgrywek piłkarskich. Dzięki władzom Gminy w Sadowie pierwsze boisko powstało przy ulicy Powstańców, gdzie drużyna z Sadowa rozgrywała swoje mecze. Siedzibą klubu była wtedy sala wynajmowana u pana Kalocha, a miejscowy PGR zapewniał wtedy zawodnikom transport na zawody. Drużyna w składzie: Franciszek Kansy, Józef Poloczek, Stanisław i Jerzy Bok, Lorenc Rudek, Klaus Kowol, Piotr Przybyła, Jan Widera, Greupner, Franciszek Piątek i Hubert Szuler w pierwszym sezonie rozgrywanym w klasie „C” wywalczyła awans do rozgrywek na szczeblu „B” klasy. Przed nowym sezonem zespół został zasilony nowymi, bardziej dojrzałymi zawodnikami, z których najbardziej wyróżniał się Klaus Kowol, a dzięki jego umiejętnościom klub osiągał bardzo dobre rezultaty. Z uwagi na podmokły teren boiska wystąpiono wówczas do władz Gminy w Sadowie o wygospodarowanie nowego terenu pod boisko sportowe co szybko udało się zrealizować. Miejscem, gdzie miało powstać nowe boisko sportowe był teren przy ulicy Feliksa Dzierżyńskiego (dziś ul. Leśna). Własnymi siłami jak opowiada Franciszek Kansy pracowano przy jego budowie, aby kolejne mecze mogły się już tam odbywać.

W kolejnych latach rozgrywki z udziałem sadowskiej drużyny mijały bez większych sukcesów. od roku 1969 funkcję prezesa pełniła Danuta Mazurkiewicz a drużyna, która składała się głównie z zawodników z Sadowa, z których część wcześniej reprezentowała barwy lublinieckiej Sparty nie miała sobie równych w Lidze Wiejskiej a następnie w klasie „C” by po dwóch sezonach awansować do „B” klasy.

W roku 1970 klub przyjął nazwę „Pokój” od Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej, która wspierała zespół finansowo oraz nieodpłatnie zapewniała transport na mecze wyjazdowe. Przewodniczącym wówczas był pan Emil Janta. Należy również wspomnieć, iż będący w tym okresie proboszczem sadowskiej parafii ks. Bolesław Jakubczyk, był wielkim fanem piłki nożnej i sadowskiej drużyny, której ufundował piłkę do gry. Od roku 1974 najdłuższy staż w roli prezesa rozpoczął pan Aleksy Bartocha, który tę funkcję pełnił do roku 1988 roku. Drużyna w tym okresie brała udział w rozgrywkach „B” klasowych, natomiast pod koniec lat 80-tych zanotowała historyczny awans do klasy „A”. Od roku 1988 prezesem był Wacław Czok, który sprawował tę posadę do roku 1991. Po zakończeniu rozgrywek w sezonie 1991 – 1992 nie zgłoszono drużyny do następnego sezonu.

Nadszedł rok 1995, kiedy to młodzież w Sadowie poszła śladami swoich przodków, którzy utworzyli w 1949 roku klub w Sadowie i tak jak oni przed laty zaczęli się spotykać na boisku przy szkole podstawowej by grać w piłkę nożną. Dzięki ogromnej chęci i zaangażowaniu trenującej młodzieży i inicjatywie prezesa Tomasza Górczyńskiego podjęto decyzję o reaktywacji i zgłoszeniu drużyny Sadowa do rozgrywek o mistrzostwo klasy „B” w Podokręgu Lubliniec w sezonie 1995 -1996. Pierwszym meczem po reaktywacji był mecz Pucharu Polski, w którym „POKÓJ” Sadów pokonał 30 lipca 1995 roku na własnym boisku drużynę Boronowa występującą wówczas w Klasie „A” w dramatycznych okolicznościach po dogrywce 5 – 4. Po bardzo dobrych dwóch sezonach nadszedł zapisany w pamięci zawodników i kibiców sezon 1997-1998, kiedy to został oddany do użytku nowy obiekt sportowy, na którym Sadów pod wodzą trenera Władysława Wielechowskiego awansował do klasy „A” deklasując rywali, strzelając w sumie 125 bramek tracąc jedynie 25.

W klubie od 1998 do 2000 roku istniała także sekcja tenisa stołowego. W tym czasie zmieniali się prezesi klubu, najpierw posadę tę pełnił Zdzisław Knop a po nim od roku 1997 Andrzej Gałeczka. Od sezonu 1998-1999 posadę trenera objął Ireneusz Sukienik, dzięki któremu drużyna po dwóch sezonach rozgrywek „A” klasowych osiągnęła największy sukces w dziejach klubu awansując po sezonie 2000-2001 do LIGI OKRĘGOWEJ. Na stanowisko prezesa w wyborach w 1999 roku wybrano Jadwigę Mazurkiewicz. W trakcie sezonu 2001-2002 miejsce trenera Sukienika zajął Kazimierz Dorożyński, prowadząc zespół do końca sezonu. Mimo dobrej gry zabrakło szczęścia a przede wszystkim paru punktów aby utrzymać się w Lidze Okręgowej. Kolejne sezony, drużyna rozgrywała w klasie „A”. W roku 2003 prezesem klubu został Janusz Kita, zmieniali się również trenerzy tj. Andrzej Wójcik, Jacek Łuczyński, Jakub Olczyk, który w sezonie 2007-2008 wprowadził drużynę juniorów starszych do Ligi Okręgowej, gdzie młodzi reprezentanci Sadowa spisali się bardzo dobrze zajmując trzecią lokatę.

W sezonie 2009-2010 drużynie nie udało się utrzymać w klasie „A” i następne dwa sezony zespół rozgrywał w klasie „B”. W 2008 roku posadę prezesa przejął Marek Pietrzak, natomiast rolą grającego trenera zajął się Mirosław Pietrzak, który wraz z zespołem w sezonie 2011-2012 wywalczył ponownie awans do klasy „A”. W 2011 roku krótko funkcję prezesa pełnił Krzysztof Szulc, a po wyborach z początkiem roku 2012 prezesem wybrano Wojciecha Czerwiński pełniącego tę funkcję do dnia dzisiejszego.

Źródło: http://pokojsadow.pl/historia.php | własne

Sezon po sezonie:

1971/72: Klasa C - 2 miejsce
1972/73: Klasa B - 8 miejsce
1973/74: Klasa B - 12 miejsce i spadek
1974/75: Klasa C - 10 miejsce

1978/79: Klasa C - 2 miejsce
1979/80: Klasa B - 3 miejsce
1980/81: Klasa
B - 4 miejsce
1981/82: Klasa B - 5 miejsce
1982/83: Klasa B - 8 miejsce
1983/84: Klasa B - 3 miejsce

1987/88: Klasa B - 5 miejsce
1988/89: Klasa B - 3 miejsce

1991/92: Klasa A - 14 miejsce i spadek

1997/98: Klasa B - 1 miejsce i awans
1998/99: Klasa A - 5 miejsce
1999/00: Klasa A - 8 miejsce
2000/01: Klasa A - 1 miejsce i awans
2001/02: Okręgówka - 15 miejsce i spadek
2002/03: Klasa A - 2 miejsce
2003/04: Klasa A - 12 miejsce
2004/05: Klasa A - 12 miejsce
2005/06: Klasa A - 7 miejsce
2006/07: Klasa A - 2 miejsce
2007/08: Klasa A - 4 miejsce
2008/09: Klasa A - 3 miejsce
2009/10: Klasa A - 13 miejsce i spadek
2010/11: Klasa B - 5 miejsce
2011/12: Klasa B - 2 miejsce i awans
2012/13: Klasa A - 10 miejsce
2013/14: Klasa A - 13 miejsce
2014/15: Klasa A - 8 miejsce
2015/16: Klasa A - 12 miejsce
2016/17: Klasa A - 5 miejsce
2017/18: Klasa A - 10 miejsce


 • Komentarzy [0]
 • czytano: [83]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

You Tube

Reklama

Logowanie

Ostatnie spotkanie

Sieraków Śląski 1:2 Sparta Lubliniec
2018-11-25, 13:00:00
     
spotkanie pucharowe
oceny zawodników »

Wyniki

Ostatnia kolejka 13
Pokój Sadów 4:2 Błękitni Herby
Promień Glinica 6:1 Płomień Przystajń
Ruch Kochanowice 2:4 Mechanik Kochcice
Sparta Tworóg 0:9 Liswarta Lisów
Sparta II Lubliniec 1:0 Jedność Boronów
Sieraków Śląski 4:0 Śląsk Koszęcin
Huragan Jezioro 7:1 Żwirex Hadra

Strzelcy

23 - Mateusz Korzekwa (Liswarta)
20 - Damian Michna (Jedność)
14 - Daniel Nowak (Pokój)
14 - Piotr Matyja (Płomień)

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. KIBICLISWARTY 86
2. KicuSG 58
3. pwdako 48
4. KsUnia 8
5. ChajtoTomasz 5

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 891, wczoraj: 1376
ogółem: 2 987 190

statystyki szczegółowe